Створення «Дніпровсько-Тетерівського» парку під загрозою

17 Листопада 2016

dniproУ Київській області, на землях, що були мисливськими угіддями Віктора Януковича, триває створення національного природного парку «Дніпровсько-Тетерівський», який має забезпечити збереження дикої природи Київського Полісся та сприятиме розвитку екологічного туризму в регіоні. Лісо-болотний масив при впадінні річки Тетерів у Дніпро, завдяки довгому періоду обмеженого втручання людини (з 1967 року тут знаходились мисливські угіддя для компартійної верхівки), є однією з найбільш диких ділянок природи на Київщині.Сірі журавлі, чорні лелеки, орлани-білохвости та цілий ряд інших рідкісних птахів та звірів, занесених до Червоної книги, знайшли свій притулок в лісах у місці впадіння річки Тетерів у Дніпро.
Процес створення національного парку був початий у 2008 і загальмований у 2010 році із приходом до влади Януковича, але відновився після його втечі у 2014. Наукове обґрунтування створення парку було погоджене Дніпровсько-Тетерівським лісомисливським господарством, але Державне агентство лісових ресурсів України, яке повинно було дати формальне погодження, почало затягувати процес.
У цьому ми вбачаємо вплив товариства мисливців і рибалок «Кедр», до якого входять так звані «друзі Януковича». Вони досі орендують лісові угіддя, і проводять елітні полювання.
На території майбутнього парку лишилася розвинена транспортна та господарська мережа, яка успішно може бути використана на користь туристичної інфраструктури. Це якісно відрізняє «Дніпровсько-Тетерівський» від інших потенційних пропонованих ділянок, адже не потрібно додаткових витрат на її розвиток.
Зі створенням парку на його території буде заборонено полювання. Лісова та водно-болотна фауна будуть під охороною.
http://wwf.panda.org/

Автор: us5ucc Категория: Огляд заповідних місць |

|
Translate »