івана купала та День працівника природно-заповідної справи

6 Липня 2016

 

IK ME7 липня – відповідно Указу Президента України від 18 серпня 2009 № 629 визначено як день працівника природно-заповідної справи, цей день обрано невипадково, адже асоціюється він з святом Івана Купала присвяченим загадковим і чудодійним силам природи.

У складі природно-заповідного фонду: 4 біосферних заповідники, 19 природних заповідників, 49 національних природних парків, 3131 заказники, 3422 пам‘яток природи, 81 регіональних ландшафтних парків, 811 заповідних урочищ, а також низка штучних об‘єктів: 28 ботанічних садів, 13 зоологічних парків, 57 дендропарків та 569 парків-пам‘яток садово-паркового мистецтва.
Протягом останнього року створено 30 територій та об’єктів природно-заповідного фонду, у тому числі один Національний природний парк «Нижньодніпровський».

Івана Купала, Купайла — традиційне східнослов’янське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем 7 липня(н.с.). Це ніч єдності з природою, незвичайних традицій, цікавих обрядів. У наш час особливо його любить молодь за можливість весело і цікаво провести літню ніч. Квінтесенцією свята є очищення з допомогою вогню і води, найдавніша форма магічних дій.
Святкування розпочиналося в заздалегідь домовлених місцях, переважно біля річок. Дівчата плетуть вінки з польових квітів й перед заходом сонця збираються на вигонах біля річок.
Часто на свято Купала молодь запрошувала музикантів-виконавців на народних інструментах, які на скрипці, цимбалах, сопілці окремо взятих чи в ансамблі разом з бубном супроводжували пісенну мелодію.
Символом свята щороку слугує один з видів папороті, квітка якого за легендою має чарівні властивості. Цього року символом обрано Гронянку півмісяцеву або ключ-траву (Botrychium lunaria (L.) Sw.). За легендою саме ця папороть квітне чарівною квіткою, яка дарує здатність бачити невидиме і знати непізнане. Колись цей вид широко зростав у світлих лісах і на узліссях Полісся, Лісостепу, Гірського Криму і Карпат. Тепер рослина дуже рідкісна через антропогенний вплив на лісові та лучні угіддя, збирання рослин як лікарської сировини, слабку конкурентну здатність та швидкі зміни екологічних умов і клімату. Нині цей вид опинився на критичній межі виживання.
Зі св’ятом усіх
Збережемо природу – збережемо Україну!

 

Автор: us5ucc Категория: Новини |

|
Translate »