НПП “Цуманська Пуща”

31 Січня 2017

CPZu
У Цуманській пущі підтвердилось проживання двох стад зубрів
З метою визначення реальної чисельності та стану популяції зубра на території Ківерцівського району та на виконання окремого доручення Мінприроди України від 08.02.2010 року №66-од щодо забезпечення збереження та відновлення зубра з інформуванням про результати проведеної роботи, адміністрація Ківерцівського національного природного парку спільно з Управлінням екології та природних ресурсів Волинської ОДА протягом січня 2017 року проводили обліки «Цуманської» субпопуляції кавказько-біловезької лінії зубра.
http://wwf.panda.org/
https://www.facebook.com/

Автор: us5ucc Категория: Огляд заповідних місць |

річниця нашій програмі

21 Січня 2017

urff
21січня 2016 року, засновано радіоаматорський сектор Асоціації природоохоронних територій України та Українського товариства охорони природи, чим положено старт URFF “Україна Флора Фауна” – Всеукраїнській радіоаматорській природничій програмі.
Старт є, недовіра позаду, надалі все залежить від бажання радіоаматорів.
Всі ініціативи, побажання, критику будь ласка на [email protected] або форум https://urff.org.ua/forums/
Надіюсь, що 2017 рік буде наповненим цікавими експедиціями, а для цього потрібно планувати заздалегідь.
Поблизу кожного є заповідні території (https://urff.org.ua/urff-directory/cadastre/), Ваше бажання і вони ввійдуть до WWFF.
Леонід (US5UCC)

Автор: us5ucc Категория: Новини |

WWFF top 44 2016

15 Січня 2017

et
Привітаємо: UR7ET, Олександра Попова – друге місце в світі, за рейтингом WWFF,  серед мисливців за референціями, 2922 референції, та UT5PI, Валерія Агеенко – 13 місце, 2270 референцій. Дякуємо за Вашу активність.
http://wwff.co/

Автор: us5ucc Категория: WWFF |

переможці програми URFF

12 Січня 2017

URFF-G_SURFF-1_B
11 січня, в міжнародний день заповідників і національних парків, в офісі Українського товариства охорони природи, підведено підсумки радіоаматорської природничої програми. В ході спілкування голова товариства, доктор економічних наук, професор Василь Якович Шевчук, висловив слова вдячності всім радіоаматорам які приймали участь в програмі, побажав здоров’я, благополуччя та миру всім. Надіюсь, що 2017 рік буде ще плодотворнішим і сповненим нових цікавих моментів у спілкуванні з природою, сказав Василь Якович, та наголосив про якомога більше залучення до ЕКО-РАДІО дітей та молоді.

Відповідно “Правил проведення радіоекспедицій до природоохоронних територій України” та на підставі наданих звітів (логів), були встановлені слідуючі результати рейтингу серед радіоекспедицій по радіоаматорській дипломній програмі “Україна Флора Фауна” URFF в 2016 році, та оприділені переможці:

    1.  За проведення двосторонніх радіозв’язків з територій природно-заповілного фонду України та пропагування важливості захисту природи, флори та фауни в Україні, нагородити відповідними Дипломами та книгами природничого спрямування:

1 місце – Башинський Валерій  (UR4UC), смт.Макарів, Київська обл.
6 радіоекспедицій, 25 територій ПЗФ , кількість балів – 42.
–  Латиш Леонід  (US5UCC), смт.Макарів, Київська обл.
6 радіоекспедицій, 25 територій ПЗФ , кількість балів – 42.
2 місце – Гарнаєв Євгеній  (UV5EVZ), м.Дніпро
1 радіоекспедиція, 7 територій ПЗФ , кількість балів – 7.
3 місце – Колектив “Frogs Travelers Club”  (EN7P), м.Ковель
5 радіоекспедицій, 2 території ПЗФ, кількість балів – 2.
Колектив ” World Flora Fauna Activity”  (EN0WFF), м. Львів
2 радіоекспедиції, 2 території ПЗФ, кількість балів – 2.

      1.  За активну участь в радіоаматорській дипломній програмі “Україна Флора Фауна” URFF 2016 рік, та пропагування важливості захисту природи, флори та фауни в Україні, нагородити грамотами слідуючі колективи:

UR4SYM – Колективна радіостанція ЗОШ №24,  м.Івано-Франківськ, керівник Руслан Гладенко (UW5SW).
UR4WZZ Колективна радіостанція школи-інтернат №1 для дітей із захворюваннями серця, м.Львів,  керівник Ігор Кіщук (UT4WA).

Координатор програми
Латиш Л. (US5UCC)

Автор: us5ucc Категория: Звіти Експедицій, Новини |

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАПОВІДНИКІВ І НАЦІОНАЛЬНИХ ПАРКІВ

10 Січня 2017

eco1
11 січня – Міжнародний день заповідників і національних парків.
Вперше “День заповідників і національних парків” почав відзначатися в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.
Дату для цієї події було обрано не випадково – саме у цей день в 1916 році в Росії був утворений перший державний заповідник – Баргузинський. Хоча природні території, що знаходяться під охороною існували і раніше, але перший заповідник державного масштабу був створений саме 11 січня 1916 року.
Перший заповідник, на території сучасної України, був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це був не лише перший заповідник в Україні чи Польщі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район, Львівської області), але й один із перших в Європі. Цей акт був закріплений рішенням парламенту у Відні у 1886 р., а резерват отримав назву “Пам’ятка Пеняцька”.

Завдяки роботі працівників природно-заповідної справи, науковців та природоохоронної громадськості в Україні збережено 8184 територію та об’єкт природно-заповідного фонду загальною площею 4,08 млн. га, що становить 6,3% території країни, а також морський заказник «Філофорне поле Зернова» площею 402,5 тис. га.
У складі природно-заповідного фонду: 4 біосферних заповідники, 19 природних заповідників, 49 національних природних парків, 3131 заказники, 3422 пам‘яток природи, 81 регіональних ландшафтних парків, 811 заповідних урочищ, а також низка штучних об‘єктів: 28 ботанічних садів, 13 зоологічних парків, 57 дендропарків та 569 парків-пам‘яток садово-паркового мистецтва.

“Збережемо природу – збережемо Україну!”

Автор: us5ucc Категория: Новини |

СТАН об’єкту “Укриття” НА ЧАЕС

5 Січня 2017

chaes
Насування Арки НБК справило позитивний вплив на безпеку об’єкту «Укриття», про це повідомив заступник директора технічного по об’єкту «Укриття» Сергiй Кондратенко. «Хоч до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем в проектний режим залишається ще рік, насування Арки вже вплинуло на поточну безпеку об’єкту «Укриття ». Після установки НБК у проектне положення, потужність дози навколо Арки знизилася більш ніж у два рази. Це свідчить про підвищення безпеки на майданчику». Читать запись полностью »

Автор: us5ucc Категория: Огляд заповідних місць |

Нові ботанічні та гідрологічні пам’ятки природи

4 Січня 2017

kordub
КИЇВСЬКА ОБЛАСНА РАДА СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Рішення
Про оголошення нововиявлених територій та об’єктів
природно-заповідного фонду місцевого значення на території
Київської області

    1. Оголосити ботанічними та гідрологічною пам’ятками природи місцевого значення території, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну та рекреаційну цінність, без вилучення земель у землекористувачів, згідно з переліком, що додається.  http://kor.gov.ua

ЦІКАВО

Старожили   http://ecoethics.ru/

Автор: us5ucc Категория: Новини, Огляд заповідних місць |

НА 10 РОКІВ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ВИВІЗ СОСНИ З УКРАЇНИ

2 Січня 2017

sosna1Як один з ініціаторів та співавторів чинного Закону про мораторій на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді (чинний Закон № 325-VIII) Микола Томенко нагадав українській громаді про те, що попри дискусію і шалений спротив деяких українських чиновників, міжнародних торгових компаній та представників нашої так званої “лісової мафії” щодо необхідності скасування нашого Закону, цього факту не відбулося, пише Обозреватель.
Це означає, що відповідно до ст. 2 Закону: “тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД): … ДЕРЕВНИХ ПОРІД СОСНИ – з 1 січня 2017 року”. Читать запись полностью »

Автор: us5ucc Категория: Різне |

|
Translate »